ייתרונותיו של טיפול CBT

טיפול CBT הוא טיפול יעיל במיוחד עבור מגוון רחב של קשיים ובעיות – לדוגמה: העצמת הביטחון העצמי, דיכאון, חרדה, OCD ועוד.

הטיפול בשיטה זו מרכז מספר יתרונות חשובים, שמעניקים לו מעמד מרכזי בקרב אנשי המקצוע:

  • שיתוף פעולה ושקיפות – CBT הינו שיטה שמתבססת על שיתוף פעולה מלא בין המטפל למטופל. המטופל מבין בכל שלב מה ההיגיון שעומד מאחורי הטיפול, והוא מעורב באופן מלא בניהול התהליך.
  • טיפול קצר מועד וממוקד תוצאות – שיטת הטיפול ב-CBT הינה שיטה שמתאפיינת בהתמקדות במטרות מוגדרות ויצירת אסטרטגיות יעילות להשגת המטרות הללו. האופי הזה הופך את הטיפול בשיטה לקצר ומהיר יחסית למרבית שיטות הטיפול האחרות. כבר במפגשים הראשונים מוגדרות מטרות הטיפול, ובהתאם לכך הטיפול מקנה כלים יעילים לפתרון הבעיות.
  • טיפול מבוסס מחקר – טיפול CBT הינו שיטת טיפול שיעילותה הוכחה באין ספור מחקרים במהלך עשרות שנים. המטפל אינו פועל מתוך אינטואיציה רגעית, אלא מתוך שיטה מבוססת היטב. עובדה זו משפר באופן משמעותי את הסיכויים להצלחת הטיפול והשגת מטרות המטופל.
  • מניעת תלות – המטופל לומד למעשה כיצד להפעיל את הכלים בעצמו, ובכך נמנעת יצירה של תלות במטפל.

בטיפולים אני משלב גם כלים מגישת הסכמה תרפיה (ניתן ללחוץ על הקישור כדי לקבל מידע נוסף על כך). סכמה תרפיה היא גישה מתקדמת עם יעילות מוכחת במגוון בעיות, כולל כאלה הנובעות מהפרעות אישיות או בעיות מורכבות.

טיפול CBT בירושלים או במושב נווה

מעוניינים בטיפול CBT?

אני מזמין אתכם לתאם פגישה באחת הקליניקות שלי:

  • בירושלים – שושנה פוליאקוב 17, כניסה א’, קומה מינוס 1.
  • במושב נווה – רח’ הלבנון 1.
  • רחוק לכם? – ניתן לתאם גם מפגש בזום.

הטיפול מתבצע באווירה נעימה, אמפתית ולא שיפוטית, במטרה לאפשר לך לפתוח את הדברים שמטרידים אותך בביטחון ובכנות, כדי שאוכל לסייע לך לצעוד בנתיב לשיפור משמעותי בקשיים אותם אתה חווה.

טיפול CBT בזום

האופי המיוחד של ה-CBT מאפשר טיפול יעיל גם דרך הזום.

הטיפול בזום חוסך את הצורך בהתארגנות על בייביסיטר, נסיעה וחניה, ומאפשר טיפול בכל מקום בארץ ובעולם (יש לי לקוחות רבים גם בחו”ל).

כמובן, אין תחליף לקשר אנושי ישיר, אבל מניסיוני, לאחר התרגלות קצרה הסקייפ מספק חוויה דומה מאוד למקור ובהחלט יכול לשמש פתרון יעיל לאנשים שמתקשים להגיע לקליניקה מסיבות שונות.

טיפולים נוספים

טיפול זוגי

הדרכת הורים